Z życia klasy III

Dzień gofra

25 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Gofra. Choć tradycja jedzenia gofrów wywodzi się z Belgii, to znana jest i obchodzona również w Polsce. Z tej okazji klasa III przygotowała sobie najpyszniejsze gofry na całej Ziemi.

Anna Wajda

Dzień kobiet w klasie III

W tym szczególnym dniu nie zabrakło życzeń, prezentów i super zabawy. Młodzi mężczyźni samodzielnie przygotowali konkurs pt. „Zgadnij, czyj to portret?” dla swoich koleżanek. Klasa uczestniczyła w warsztatach przybliżających sylwetki znanych kobiet, które zmieniły świat. To był bardzo udany dzień.

Anna Wajda

Pierwszy dzień wiosny

Jak co roku uczniowie klas I-III wyruszyli w orszaku, trzymając w rękach przygotowane ze słomy i kolorowej bibuły piękne marzanny. Dzieci z wielką starannością wykonały swoje kukły, by zachęcić od dawna wyczekiwaną wiosnę do rychłego przybycia. Tradycji stało się zadość . Zima przepędzona, wiosna słońcem rozgrzewa.

Wychowawcy klas I-III

Tłusty czwartek w klasie III

Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Z czystą przyjemnością i wielkim smakiem kultywujemy tę tradycję. Jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło. Uczniowie klasy III powodzenie mają zatem zagwarantowane! Pączki nie tylko zjedli, ale i samodzielnie wykonali na zajęciach plastycznych.

Anna Wajda

Komentarze wyłączone.
Font Resize