Wiktoria Ujma w finale konkursu recytatorskiego

W tegorocznym Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „ Echa poetica” na szczeblu powiatowym reprezentowały naszą szkołę dwie uczennice, Paulina Jędrysik z klasy VII i Wiktoria Ujma z klasy VIII. Należało nauczyć się na pamięć jednego wiersza, fragmentu prozy i pięknie to zaprezentować  przed jury Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu. Obie dziewczyny powiedziały swoje teksty przepięknie, a Wiktoria, zajmując II miejsce, wywalczyła sobie przepustkę do finału, który odbył się 31 maja w Nowym Sączu. Jedna z jurorek, oceniając występ Wiktorii, powiedziała krótko: „ Miodzio!”.

Finał Konkursu Recytatorskiego odbył się w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu i stał na bardzo wysokim poziomie. Wiktoria pięknie wyrecytowała wiersz Tadeusza Różewicza i fragment książki Ewy Nowak „ YellowBahama w prążki”.

Gratulujemy talentu obu recytatorkom, Wiktorii sukcesu, a Rodzicom serdecznie dziękujemy za wsparcie organizacyjne.

Krystyna Klimczyk – Piegza

Komentarze wyłączone.
Font Resize