Szafa, która pobudza wyobraźnię…

W każdym domu znajduje się szafa. Zawiera często skarby, o których może już się zapomniało. Mogą one pobudzić wyobraźnię poszukiwacza… Szafa z Narnii  dla bohaterów i czytelnika staje się pomostem między światem rzeczywistym, a fantastycznym, niezwykłym. „(…) Za nimi były płaszcze na wieszakach – przed nimi pokryte śniegiem drzewa (…)”.

Uczniowie klasy IV po omówieniu lektury wzięli udział w projekcie „Szafa, która otwiera świat wyobraźni…” Zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu szafy z dostępnych materiałów. Ponadto należało umieścić ciekawostki, informacje o autorze, zagadki, rebusy itp. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i nowatorstwem. Na uwagę zasługują samodzielnie wykonane części garderoby pieczołowicie wycięte z materiału czy też z papieru, które zostały pięknie ozdobione. Efekty pracy oceńcie sami. Poznajcie krainę wiecznego mrozu, w której króluje Biała Czarownica. Kraina ta czeka na poznanie jej tajemnic i wyzwolenie przez Aslana. Te szafy wykonane przez uczniów zapraszają do lektury niezwykłego świata Narnii.

Kazimierz Kabziński

Komentarze wyłączone.
Nadchodzące wydarzenia
  1. Dzień Edukacji Narodowej

    14 października @ 20:00
Font Resize