Sprawozdanie z wycieczki klas ósmych i siódmej do Warszawy, która odbyła się w dniach od 8 do 10 czerwca 2022 roku

8 czerwca 2022 roku klasy ósme wraz z klasą siódmą pojechały na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Opiekę nad klasami sprawowały panie: Dominka Sobecka, Dorota Kajdas, Katarzyna Łubik, Maria Pieczonka – Ferenc. Godzinę zbiórki wyznaczono na 5:30. Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, ruszyliśmy półtorej godziny później.

W południe szczęśliwie dotarliśmy na miejsce. W trakcie podróży autokarem dołączył do nas przewodnik. Naszą wycieczkę do stolicy zaczęliśmy od zwiedzenia zamku w Wilanowie oraz jego pięknych ogrodów. Później, o godzinie 16.00 odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, gdzie spędziliśmy pół godziny. Do hotelu dotarliśmy o 17.00 , a pół godziny później zajadaliśmy się pyszną obiadokolacją.

Drugiego dnia o 8:30 zjedliśmy śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzaliśmy Łazienki Królewskie. Później pojechaliśmy na Stare Miasto i podziwialiśmy Kolumnę Zygmunta oraz Zamek Królewski. Mieliśmy też trochę czasu na zakupienie pamiątek. O 18.00 wróciliśmy do hotelu, gdzie o 18:30 zjedliśmy obiadokolację. Wieczorem pojechaliśmy pod Pałac Kultury i Nauki, po czym zmęczeni, wróciliśmy do hotelu.

Ostatni dzień naszego pobytu w Warszawie zaczęliśmy od śniadania i wymeldowania się z hotelu. Następnie odwiedziliśmy cmentarz wojskowy na Powązkach. Przed południem przybyliśmy do ogrodów Biblioteki Uniwersyteckiej. Niestety, nie udało nam się tam niczego zwiedzić, ponieważ ogród był o tej godzinie zamknięty. O 11:30 dotarliśmy do Centrum Nauki Kopernik i spędziliśmy tam dwie godziny. Przyjechaliśmy pod Stadion Narodowy i spędziliśmy tam pół godziny na tarasie widokowym. Wtedy pojechaliśmy na pożegnalny obiad do restauracji, by o 15.00 ruszyć w drogę powrotną do Przeciszowa. Pod szkołę dotarliśmy o 21.30, gdzie czekali na nas rodzice.

Dziękujemy wychowawcom i opiekunom za zorganizowanie świetnej wycieczki i polecamy ten kierunek naszym młodszym koleżankom i kolegom. Warto!

Agata Wągiel, uczennica klasy VIII a

Komentarze wyłączone.
Font Resize