Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

Uczniowie klas I-III naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”. Aby wziąć udział w konkursie, każda z klas musiała zorganizować obchody Dnia Głośnego Czytania, przygotować dekorację klasy oraz wykonać Magiczne Drzewo Słodziaków, w którym zostały użyte materiały nadające się do recyklingu.

6 listopada 2019r. z okazji Dnia Głośnego Czytania do szkoły przybyli zaproszeni goście, Wójt Gminy Przeciszów, pan Tomasz Kossowski oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy, pan Władysław Kozub. Dyrektor szkoły, pani Magdalena Tęcza przedstawiła uczniom przybyłych gości. Uczniowie każdej klasy zgromadzili się wokół przygotowanego wcześniej Magicznego Drzewa. Towarzyszyły im pluszowe Słodziaki,  a także zabawki, które sami wykonywali podczas zajęć plastycznych. W każdej klasie odbyły się obchody święta, a zaproszeni goście czytali dzieciom fragmenty książek. W tym dniu odbył się również krótki konkurs głośnego czytania, przygotowany przez uczniów poszczególnych klas. Wszyscy biorący w nim udział mogli zaprezentować swoje umiejętności czytelnicze, a także w kilku zdaniach zachęcić do przeczytania wybranej przez siebie książki.

W czasie trwania konkursu prowadzone były różnego rodzaju zajęcia przyrodnicze, plastyczne, polonistyczne. Uczniowie poznając przygody kilku zwierzątek nazwanych Słodziakami, podejmowali szereg różnych działań.

Chociaż czytelnicze święto pod patronatem sklepów Biedronka obchodziliśmy po raz pierwszy, na spotkaniu z rodzicami bardzo gorąco zachęcaliśmy, aby wspólnie ze swoimi dziećmi włączyli się do projektu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dziecka, poszerza zasób słownictwa, sprawia, że dziecko nabywa umiejętności swobodnej wypowiedzi. Każdy uczeń prowadził własny dzienniczek, w którym gromadził naklejki, przedstawiające bohaterów książki  R. Piątkowskiej pt. „Gang Słodziaków”. Rodzice przez 21 dni własnym  podpisem potwierdzali, że ich dziecko w danym dniu przynajmniej 10 minut poświęciło na głośne czytanie. Mamy nadzieję, że dzieci biorące udział w tym konkursie często i z ochotą będą sięgać po książkę i przyjemnie spędzać z nią czas.

Magiczne Drzewo Słodziaków klasy I
Magiczne Drzewo Słodziaków klasy II
Magiczne Drzewo Słodziaków klasy III

Wychowawcy klas I-III

                                                                            Żaneta Rapka, Beata Frączek, Iwona Chwedczuk, Ilona Sanak

Komentarze wyłączone.
Nadchodzące wydarzenia

W najbliższym czasie nie są zaplanowane żadne wydarzenia.

Font Resize