Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 29 kwietnia 2022 r. odbyła się w Naszej szkole akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 6 wraz z wychowawcą przygotowali przedstawienie w formie telewizyjnego serwisu informacyjnego z XVIII wieku. Widzowie zobaczyli relacje sprzed Sejmu – wywiad z królem, Stanisławem Augustem Poniatowskim, hetmanem Stanisławem Potockim, relacje z zagranicy – wywiady z Maksymilianem Robespierre oraz Katarzyną II. Jak to w serwisie informacyjnym – nie mogło zabraknąć wydarzeń sportowych oraz prognozy pogody, czy nawet listy przebojów.


Uchwalenie Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski. Akademia zorganizowana była w duchu „radosnego patriotyzmu”, czyli dumy z własnego pochodzenia, radości ze świąt i sukcesów narodowych, oraz krzewienie tradycji i zwyczajów.

Zapraszamy do obejrzenia akademii.
https://www.youtube.com/watch?v=yFLo25EGcXc

Komentarze wyłączone.
Font Resize